SODA OCZYSZCZONA – Naturalny Antyperspirant

SODA OCZYSZCZONA – Naturalny Antyperspirant

Soda oczyszczona to taki niepozorny produkt, który znalazł praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach życia

Dziś  skupię się na tym, jak soda oczyszczona fantastycznie niweluje zapach potu. Więc jeżeli szukasz skutecznego i naturalnego sposobu na pozbycie się zapachu potu, to musisz zaopatrzyć się właśnie w sodę oczyszczoną!

Jak używać sody jako antyperspirantu?

Szybkim i banalnie prostym sposobem użycia sody oczyszczonej, jest wsmarowanie jej pod pachy (sodę możemy również wsmarować w stopy, dłonie czy inną śmierdząco – pocącą się część ciała 😉 ) Myjemy pachy, sypiemy trochę sody na dłonie, rozcieramy i wsmarowujemy w pachy. I cieszymy się brakiem zapachu na wiele, wiele godzin!

Zachęcam do użycia sody oczyszczonej dzień po goleniu, więc najlepiej ogolić się wieczorem, żeby nie podrażnić delikatnej skóry pod pachami.

Na rynku można dostać sodę oczyszczoną z wielu firm, w zależności od marki jest ona mniej lub bardziej granulowana. Możesz zakupić również  sodę oczyszczoną CZDA – czystą do analizy. Jest to soda zupełnie czysta od wszelkich zanieczyszczeń i nie powinna powodować żadnych podrażnień. Można ją dostać w super cenie na allegro.

soda oczyszczona, antyperspirant

U nas świetnie sprawdza się soda oczyszczona z Auchan – jest trochę jak cukier puder

Możliwe, że soda będzie wyczuwalna pod pachą, jednak wtedy wystarczy usunąć jej nadmiar chusteczką. To z pewnością nie osłabi jej działania. Z doświadczenia wiem, że przy najbardziej intensywnym wysiłku fizycznym i użyciu sody oczyszczonej jako antyperspirantu, nieźle się napocisz, ale zapachu tego potu nie poczujesz.

Chcąc nie chcąc – pocenie się jest bardzo dobre dla zdrowia

Więc nie ma co używać blokerów i sklepowych kosmetyków, które zapychają pory, utrudniają pocenie się i zakłócają proces oczyszczania organizmu z toksyn. Dlatego soda oczyszczona dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom przy jednoczesnym niezapychaniu porów skóry, jest idealnym rozwiązaniem.

Jeżeli Twoja skóra jest bardziej wymagająca i sama soda oczyszczona powoduje na niej podrażnienia, zachęcam do zmieszania sody oczyszczonej z olejem kokosowym. Zapewnimy wtedy skórze trochę nawilżenia, tym samym niwelując drażniące działanie sody.

Wystarczy połączyć 1/4 szklanki sody oczyszczonej z 3-4 łyżkami oleju kokosowego

Jeżeli konsystencja oleju nie jest płynna, wcześniej należy go lekko podgrzać i dopiero wymieszać składniki. Można również dodać olejek eteryczny, by uzyskać przyjemny zapach produktu. Najlepiej wymieszać składniki w słoiczku. W zależności od preferencji konsystencji antyperspirantu,używać mniej lub bardziej wodnistego, tj. trzymać w lodówce – będzie jak gęsty krem w sztyfcie, bądź przechowywać w cieplejszym miejscu, żeby produkt był bardziej płynny.

olej kokosowy, soda oczyszczona

Soda oczyszczona + płynny olej kokosowy

Istnieje ryzyko, że używanie mieszanki oleju kokosowego i sody oczyszczonej może zatłuścić nasze ubrania, jednak przy odpowiedniej ilości mazidła nałożonej pod pachy, jest to ryzyko niewielkie, gdyż olej kokosowy fantastycznie wchłania się w skórę. Jednak jeżeli dojdzie do zabrudzenia ubrania, taka plama bez trudu się spiera.

***

Są wakacje, jest cudownie ciepło, ciałka intensywniej się pocą.

Jest to idealny czas by wykorzystać sodę oczyszczoną jako zabijacz przykrego zapachu

Prawda jest taka, że jak raz przekonasz się o cudownych, neutralizujących zapach potu właściwościach sody oczyszczonej, to pozostanie ona Twoim produktem must have na bardzo długo.

A czy Ty używałeś już sody oczyszczonej jako antyperspirantu? 🙂

Daria

Świat na papierze określa mnie jako pedagoga zdolności i informatyki, super sprzedawcę, anglistę wychowawcę, grafika rysownika, czy inną dziwną postać z zadartym nosem. A ja jestem płomieniem tworzącym przestrzeń miłości w ognisku domowym. Matką kochającą rośliny, kuchnię i modę (tę szperkową lumpeksową najbardziej).

Dodaj komentarz