Smalec z gęsi zamiast kremu z Rossmanna – jak naturalnie dbać o skórę w ciąży?

Smalec z gęsi zamiast kremu z Rossmanna – jak naturalnie dbać o skórę w ciąży?

Cześć!

Wszelkie internetowe źródła niewiele donoszą o zastosowaniu smalcu z gęsi jako kremu natłuszczającego i nawilżającego. Częściej można przeczytać o jego super właściwościach zdrowotnych, kiedy się go je.

Smalec z gęsi cechuje wysoka zwartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, tym samym zalicza się on do najzdrowszych tłuszczów zwierzęcych. Działa super na kaszel, np. dodany do herbaty. By rzeczywiście zadziałał na nasze ciało efektywnie, trzeba by go odpowiednio podać, przemyśleć proporcje tłuszczu, węgli i białka w diecie, itepe, itede. Osobiście smalec z gęsi jem sporadycznie, czasem usmażę na nim jajecznicę, lub sięgnę po niego jak brakuje mi oleju kokosowego czy innej mazi kuchennej.

smalec z gęsi, ciąża, rozstępy

Jednak dzisiaj o rewolucyjnym zastosowaniu smalcu z gęsi, czyli smalec z gęsi jako super zdrowy krem do ciała, ciała w ciąży również

Jak to zrobić?

Za dużo filozofii w tym nie ma, ponieważ wystarczy wmasować w ciało tłuszcz. Ja trzymam smalec z gęsi w lodówce, bo jak stał w łazience, to był wodnisty, a że jest bardzo wydajny, to szybko zaczął śmierdzieć.. fermentacją?? Zapach smalcu jest specyficzny, ale delikatny, jednak można go urozmaicić, np. olejkiem z drzewa herbacianego. Sam zapach olejku jest bardzo intensywny, więc jak tylko wyleję go na dłoń i rozetrę, to już nie czuć, że wsmarowałam w siebie martwego zwierza.

Co i jak często smaruję?

Brzuch i boczki, cycki, tyłek i czasem twarz. W zasadzie, to częstotliwość mojego smarowania zapewne wzrośnie im większa będę, teraz jest to mniej więcej co drugi dzień. Brzuch mnie nie ciągnie, skóra na nim jest bez rozstępów. Co innego z cyckami, bo zanim w ogóle zaczęłam zauważać ciążę, to tak szybko urosły, że pojawiły się rozstępy. Co prawda niewidoczne moim okiem i bez lustra, bo są od spodu, ale są. Pozostaje mi je dopieszczać, masować i ogólnie zadbać o to, by po porodzie rozstępy się wchłonęły. Na rozstępy na brzuchu nie liczę, ale to do weryfikacji po ciąży 😉

smalec z gęsi, ciąża, rozstępy

Ale czemu smalec z gęsi?

Bo jest produktem naturalnym i zawiera dużo kwasu oleinowego, który świetnie nawilża i zapobiega utracie wody przez skórę. Ciąża czy nie ciąża, jest dla mnie ważne by ograniczyć ilość chemii wklepywanej w ciało. Jednak postawmy na piedestale malucha. Skóra mamiego brzucha, im jest on większy, tym ona cieńsza, lepiej wchłaniająca wszystko, co w nią wsmarowane. Dlatego stawiam na naturalne mazie, by zmniejszyć dziwactwa wchłaniane do organizmu swojego i dziecka. Wybór mógł paść na olej kokosowy, lniany, oliwę z oliwek czy jeszcze inny tłusty specyfik. Jednak ciekawość zmusiła mnie do spróbowania właśnie smalcu z gęsi. Co więcej cena smalcu ekologicznego nie przekracza 20zł, a krem jest bardzo wydajny.

Czemu smalec ekologiczny? Osobiście nie jestem zwolennikiem propagandy eko, ale jeżeli ta etykieta ma mi zapewnić, że gęś nie była faszerowana antybiotykami, to nie pozostaje mi nic innego jak wybrać produkt bio/eko w dobrej cenie, niż jego brata od gęsi chorej nóżki.

Kwestie dobrych i niedobrych produktów oraz ich składów, kiedyś poruszę w kontekście duchowym.

A jak smalec z gęsi sobie poradził z nawilżaniem ciążowego ciała i rozstępami – o tym w przyszłości!

Zdradźcie czym skutecznym Wy smarujecie ciało, by było jędrne i młode?

Źródła: 1, 2, 3

Daria

Świat na papierze określa mnie jako pedagoga zdolności i informatyki, super sprzedawcę, anglistę wychowawcę, grafika rysownika - dariuszka.pl - czy inną dziwną postać z zadartym nosem. A ja jestem płomieniem tworzącym przestrzeń miłości w ognisku domowym. Matką kochającą kwiaty, koty i modę (tę szperkową lumpeksową najbardziej).

Dodaj komentarz