Zajaraj się konopią, czyli 3 Fakty z Konopi I

Zajaraj się konopią, czyli 3 Fakty z Konopi I

Szanowni!

Nieśmiało w tym miejscu otwieram małe kompendium wiedzy na temat bardzo specyficznej rośliny w dziejach człowieka. Dlaczego specyficznej dowiecie się czytając kolejne części tej mini encyklopedii. Mam nadzieję, że wbrew oficjalnie przyjętej i promowanej w naszym kraju tendencji i drogi rozumienia w jaki sposób można korzystać z konopi cykl ten Was zainteresuje i pozwoli spojrzeć z innej czasem strony na roślinę, która dla naszych prababć była jedną z powszechniejszych w naturalnym otoczeniu.

1. Do lat 20 XIXw 80% wszystkich tkanin, materiałów, ubrań, zasłon, pościeli itp. Itd. produkowanych było z konopi.konopie, materiał konopny

W samej Polsce w okresie międzywojennym sadzono przeszło 30 tysięcy hektarów konopi.

  1. Materiał konopny wykorzystywany do produkcji ubrań sprawdza się w każdych warunkach. Z jednej strony są to ciepłe ubrania chroniące przed spadkami temperatur a z drugiej przewiewne, dające komfort latem. Wielką zaletą jest również znacznie większa w porównaniu do bawełny chłonność materiału konopnego.
  2. Uprawy konopi opierają się głównie na wodzie, słońcu i glebie. Do wzrostu roślina ta nie potrzebuje chemikaliów. Ich stosowanie jest wręcz niepożądane. Po przeprowadzonych badaniach potwierdził się również fakt, iż uprawa konopi oczyszcza ziemię skażoną. Inaczej rzecz ma się z bawełną do której produkcji zużywa się 50% światowych pestycydów.

Nie pozostaje więc nic innego jak pola obsadzać konopią przemysłową!

Źródła: 1, 2, 3

Artur

1987, po mat-fizie, pedagogice, filozofii i realizacji dźwięku. Prowadziłem winiarnię w centrum serca Śląska. Prowadziłem jedno z bardziej cenionych studiów nagrań w stolicy. Skutecznie sprzedaję. Nie wiem jak długo jeszcze. Nie doskwierają mi zmiany. (Nihil)

Dodaj komentarz